STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Poniedziałek, 6.04.2020 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Ciekawostki

Pięciogwiazdkowe social media

26.01.2015 08:39:14

Generał Brygady John Michel, jeszcze do niedawna dowódca amerykańskiego lotnictwa i człowiek odpowiedzialny za zbudowanie afgańskich sił powietrznych, zaangażował się w projekty związane z social media. W dodatku – z sukcesami. Jego profil na Twitterze ma ponad 345 000 odbiorców. Teraz generał postanowił podzielić się z nami swoimi radami odnośnie prowadzenia komunikacji w sieci.Po pierwsze – konsekwencja. Wybierając profil swojej działalności, należy się go bezwzględnie trzymać. Generał podkreśla, że stara się wybierać treści pozytywne. Bardzo rzadko zdarza mu się tweetować coś „smutnego”. I tego się trzyma.

Okazuj szacunek
. Gen. Michel uważa, że działanie w social media jest jak przywództwo. Trzeba wziąć za nie odpowiedzialność i nie pozwolić, aby Twitter czy Facebook służyły do obrażania czy wylewania złości na innych.

Bądź autentyczny. Generał podkreśla, że wszystkie swoje profile na portalach społecznościowych prowadzi osobiście. „Ludzie śledzą ciebie, nie twojego sobowtóra. Uszanuj i doceń to zaufanie”.

Jako wojskowy, Michel nie mógł zapomnieć o podejściu strategicznym. Mówi on, że wyznaczając sobie jakiś kierunek działania, należy się go trzymać. Użytkownicy śledzą profil danej firmy czy osoby dlatego, że się z nią identyfikują lub podoba im się dotychczasowy kontent. Skakanie z kwiatka na kwiatek w niczym nie pomoże.

Zdaniem Michela kluczem do sukcesu w social media jest interakcja z odbiorcami. „Nie ma sensu zadawać jakiegoś pytania czy umieszczać postu, jeżeli potem nie masz zamiaru wchodzić w kontakt ze swoimi odbiorcami?”

Zważaj na swoje słowa. Nie chodzi tu tylko o ich wydźwięk, ale przede wszystkim o stronę techniczną. Robienie błędów językowych szybko zostanie nam wypomniane, a dla wielu użytkowników będą one oznaczać niedbalstwo w prowadzeniu komunikacji.

Źródło: prdaily.com


Oceń artykuł:
Komentarze ( 4 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *
Re:
05.06.2018 09:09:01
Re:
27.09.2017 10:09:19
Re:
02.07.2017 23:32:42
Re:
02.07.2017 23:26:32

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0