STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Poniedziałek, 6.04.2020 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Ciekawostki

Szalony przejazd Jaguara nad Tamizą

08.04.2015 09:17:56
Zgodnie z zapowiedzią, marka Jaguar podjęła próbę przejechania samochodem po zawieszonych nad wodą linach. W ten sposób po raz pierwszy zaprezentowano nowy model auta - Jaguar XF. Samochód przejechał dystans 240 metrów po dwóch linach umieszczonych 18 metrów nad Tamizą.
 
Za kierownicą pojazdu zasiadł Jim Dowdall, słynny kaskader, znany z wielu hollywoodzkich produkcji. Pracował m.in. przy filmach o Jamesie Bondzie czy Indiana Jones. Ta rola była jednak jednym z największych wyzwań w jego karierze. - Jestem w tej branży od 35 lat i prowadziłem mnóstwo Jaguarów. Ten wyczyn był zupełnie inny od pozostałych. Trudność  sprawiały zarówno podmuchy wiatru, jak również niewielki rozmiar lin, które miały zaledwie 34 mm szerokości. Wymagało to wysokiej precyzji w prowadzeniu, a także doskonałego balansu auta - powiedział Dowdall. 
 
Samochód pokonał ponad 200-metrową trasę, poruszając się po dwóch stalowych linach zawieszononych na niemal 20 metrach nad powierzchnią Tamizy. Na filmie widać jednak elementy, które eliminują ryzyko. Auto umieszczono na specjalnie wyżłobionych kołach i zabezpieczono dodatkowo klinem przymocowanym do podwozia. Samochód od spodu został dociążony, co zapobiegło jego spadnięciu.

Jaguar XF pokonał rzekę bez większych problemów. Na samochód czeka zapewne wpis do odpowiedniej księgi rekordów, gdyż nikt wcześniej z udziałem auta czegoś takiego nie wykonał. Wydarzenie na żywo relacjonowała Gabby Logan, znana brytyjska prezenterka. Akcję można było również śledzić na stronie internetowej Jaguara. Światowy debiut auta odbył się 1 kwietnia w Nowym Jorku 1 kwietnia. W tym również dniu zaprezentowane zostały wszystkie jego wersje oraz szczegóły techniczne.

Film osiągnął w krótkim czasie wynik 190 tysięcy wyświetleń na YouTube. Poniżej prezentujemy materiał (akcja zaczyna się w 4 minucie)

 


Oceń artykuł:
Komentarze ( 1 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *
Re:
05.06.2018 09:07:51

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0