STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Wtorek, 16.07.2019 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

#JedziemyWPolskę – akcja dziennikarzy WP

14.08.2018 10:54:41
Od połowy lipca reporterzy Wirtualnej Polski są w trasie. Przez najbliższe dwa miesiące odwiedzą kilkanaście miejsc w Polsce. W ramach projektu #JedziemyWPolskę powstanie 10 reportaży. Dziennikarze napiszą je również z inicjatywy czytelników, którzy zgłoszą swoje pomysły w serwisie dziejesie.wp.pl.
 
Na co dzień większość dziennikarzy WP pracuje w dużych miastach, ale w WP nie tworzy się dziennikarstwa zza biurka. Każdego dnia redakcje są blisko ludzi. Najważniejszym pytaniem porannego kolegium jest: „Dokąd dzisiaj jedziemy?”. To od niego rozpoczęła się ogólnopolska akcja #JedziemyWPolskę.
 
W projekt zaangażowanych jest dziesięciu reporterów z redakcji WP Wiadomości oraz Money.pl, w tym m.in. Violetta Baran, Piotr Barejka, Hubert Orzechowski, Martyna Kośka. Teksty ilustrowane będą zdjęciami fotografów WP.
 
W WP stawiamy na lokalne wątki, ludzkie historie, pozytywne tematy i przełamywanie stereotypów. Koncentrujemy się na miejscach spoza głównego nurtu. Tych, na które rzadko spogląda oko kamery – mówi Joanna Kocik, wydawca strony głównej WP i pomysłodawczyni akcji.
 
Projekt #JedziemyWPolskę podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym opublikowane zostaną autorskie materiały dziennikarzy. W drugim, czytelnicy Wirtualnej Polski zdecydują, o czym napiszą i gdzie pojadą reporterzy WP. To oni wybiorą tematy ważne z punktu widzenia lokalnych społeczności.
 
Pierwszy materiał: „Rok po nawałnicy. Cmentarzysko drzew i ludzkich dusz” jest już dostępny w serwisie WP Wiadomości. Pokazuje sytuację mieszkańców Rytla rok po tragicznych nawałnicach. Wydarzeniami w Borach Tucholskich żyła cała Polska. Violetta Baran sprawdziła, jak ludzie uporali się z kataklizmem i czy władze dotrzymały złożonych w świetle kamer obietnic. W kolejnych odsłonach cyklu reportaże m.in. z Oświęcimia, Konina, Włocławka i Wielbarka.
 
Tematy i pomysły użytkownicy mogą zgłaszać pod adresem: dziejesie.wp.pl.
 
Źródło: Grupa WP

Oceń artykuł:
Komentarze ( 0 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0