STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Poniedziałek, 10.12.2018 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

Słodziaków przepis na czytelniczy sukces

04.10.2018 11:53:51
Już 350 tys. egzemplarzy wyjątkowej książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” trafiło do rąk klientów sieci Biedronka. Wynik jest imponujący, zważywszy na dane dotyczące poziomu czytelnictwa w Polsce. Według Biblioteki Narodowej w 2017 roku zaledwie 38% osób przeczytało w całości lub fragmencie albo przeglądało książkę.
 
Książka „Co się stanie na leśnej polanie…” towarzyszy najnowszej akcji lojalnościowej Biedronki „Gang Słodziaków”. Pozycja okazała się dla klientów Biedronki na tyle interesująca, że zdecydowana większość z nich nie mogła się doczekać, by wzbogacić o nią swoją biblioteczkę – ponad 200 tys. egzemplarzy opowieści o przygodach wesołej paczki przyjaciół zostało sprzedanych zaledwie w miesiąc, a kolejne 140 tys. książek klienci odebrali za darmo za zebrane naklejki. 
 
Wyniki poziomu czytelnictwa, jak wskazuje w swoim raporcie Biblioteka Narodowa, nie napawają optymizmem. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy, by najnowsza akcja lojalnościowa Biedronki łączyła przyjemne z pożytecznym. Maskotki zachęcają więc do zabawy, a książka do rodzinnego czytania, bo nic tak, jak codzienne czytanie dzieciom, nie rozwija ich wyobraźni. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a książkę już teraz można uznać za jeden z bestsellerów na polskim rynku – mówi Bartłomiej Jarzyna, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w Biedronce
 
Książkę „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” można odebrać w Biedronce za darmo po zebraniu 15 naklejek w ramach akcji „Gang Słodziaków” lub kupić w atrakcyjnej cenie 9,99 zł. Akcja wystartowała 27 sierpnia br. 
 
Biedronka od lat kreuje modę na książki – stale rozwija ofertę tytułów, kładzie też duży nacisk na popularyzację czytelnictwa, organizując np. konkurs „Piórko” czy takie akcje, jak „Gang Słodziaków”. Dzięki tym staraniom tylko w ciągu ostatnich trzech lat sieć sprzedawała rocznie średnio ok. 11 mln egzemplarzy książek, natomiast publikacje wydane w efekcie wszystkich edycji konkursu „Piórko” sprzedały się w ponad 120 tys. egzemplarzy.
 
29 września obchodziliśmy w Polsce Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zachęcamy wszystkich, by z tej okazji postawili sobie wyzwanie i codzienne czytanie dzieciom na głos wprowadzili na stałe do swoich domów – zachęca Bartłomiej Jarzyna z sieci Biedronka.
 
Źródło: Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska

Oceń artykuł:
Komentarze ( 0 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0