STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Piątek, 20.09.2019 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

Arskom komunikuje program Budimeksu - Hello ICE

11.09.2019 08:31:37

W sierpniu rozpoczął się program firmy Budimex dotyczący bezpieczeństwa dzieci na drogach - Hello ICE, za którego komunikację odpowiada agencja Arskom. Główną osią akcji jest interaktywna mapa niebezpiecznych miejsc, na której każdy może oznaczyć niebezpieczne miejsce w drodze do i ze szkoły. Akcja społeczna skierowana jest do dzieci, rodziców i nauczycieli, których pomysłodawcy szczególnie chcą zaangażować.

Budimex opracował również scenariusze lekcji o tematyce bezpieczeństwa dla nauczycieli nauczania początkowego. Bohaterem akcji jest tygrys Budi, który będzie animował i edukował dzieci w kwestii zasad ruchu drogowego.

Finałem programu Hello ICE będzie organizacja w jednej ze szkół miasteczka bezpieczeństwa z udziałem ambasadora programu – byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Sebastiana Mili. Na zakończenie programu, Budimex przekaże rekomendacje władzom samorządowym uwzględniając poprawę bezpieczeństwa w pobliżu szkół.

- To już drugi projekt, który realizujemy na zlecenie firmy Budimex, a który jest nam szczególnie bliski, gdyż dotyczy dzieci. Arskom przez 4 lata odpowiadał za komunikację turnieju PZPN „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” oraz podczas dwóch edycji Drużyny Energii. Również udział Sebastiana Mili to nasza propozycja, bo wiemy, jak dużym autorytetem cieszą się sportowcy wśród dzieci. Mamy nadzieję, że Hello ICE okaże się nie tylko programem edukacyjnym dla najmłodszych, ale także dzięki firmie Budimex wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich - powiedziała Katarzyna Kochaniak, Partner Zarządzająca Arskom.

W Arskom za prowadzenie projektu odpowiadają Klaudia Mękal (zaangażowana wcześniej w komunikację turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i projektu Drużyna Energii) oraz Joanna Ciastek (koordynująca projekt Kids our Future grupy LHG). Agencja jest odpowiedzialna za komunikację projektu do końca grudnia.

- Z doświadczenia wiem, jak łatwo o wypadek i groźną sytuację na drodze. Dlatego zdecydowałem się wesprzeć program Hello ICE. Zachęcam rodziców, opiekunów, ale też wszystkie osoby do oznaczania niebezpiecznych punktów w ich miejscowościach. Czasami proste działanie może uratować ludzkie życie podkreśla Sebastian Mila.

Hello ICE to nowa odsłona programu Domofon ICE, którym przez ostatnie 9 lat Budimex objął blisko 37 000 dzieci z klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce, edukując i wyposażając je w odblaskowe karty ICE (In Case of Emergency).


Źródło: Arskom


Oceń artykuł:
Komentarze ( 1 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *
Re:
18.09.2019 15:33:18

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0