STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Piątek, 22.11.2019 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

ALDI razem z Klubem Gaja zasadzi 2800 drzew

03.10.2019 09:09:52
„Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja, którego celem jest zaktywizowanie Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew. W ogólnopolską kampanię włączają się m.in. przedszkola, szkoły, samorządy i firmy. Wśród partnerów strategicznych w tym roku po raz pierwszy znalazła się także sieć sklepów spożywczych ALDI.
 
Drzewa produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego, już 10 października Klub Gaja wraz z siecią ALDI zachęcają wszystkich do włączenia się w program Święto Drzewa – szerokiej edukacji ekologicznej popartej realnym działaniem – sadzeniem i ochroną drzew, Udział w akcji może wziąć dosłownie każdy - sadząc drzewo i wpisując je do licznika posadzonych drzew na stronie swietodrzewa.pl. 
 
ALDI jako część Grupy Przedsiębiorstw działającej globalnie, od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko. Prowadząc własną globalną Politykę Klimatyczną, dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. W ten trend idealnie wpisuje się współpraca z Klubem Gaja i włączenie się ALDI w program “Święto Drzewa”.
 
- Odpowiedzialność to jedna z dewiz, której ALDI jest wierne od lat. Pomysł, by zaangażować się w ten program był dla nas dość oczywisty - zainspirowani Katowicami, jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, w którym funkcjonuje centrala ALDI, chcieliśmy wspierać lokalne organizacje ekologiczne i stać się aktywną częścią zielonego Śląska, gdzie właśnie działa Klub Gaja. - mówi Hubert Iwanowski, Z-ca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR.
 
Sieć ALDI zaangażowała się także w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami posadzi drzewa i krzewy, a podczas warsztatów zbuduje schronienie dla dzikich zapylaczy. Z ogrodu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale też okoliczni mieszkańcy. 
 
- Program Klubu Gaja Święto Drzewa stwarza platformę umożliwiającą każdemu włączenie się w pracę dla planety, ludzi i przyrody. W tym roku do partnerów strategicznych 17. edycji Święta Drzewa dołączyła sieć sklepów ALDI. Dzięki tej współpracy będziemy mogli zasadzić aż 2800 drzew i jeszcze bardziej zatroszczyć się o środowisko, w którym żyjemy. “Święto Drzewa” to bardzo ważny na Śląsku program edukacji ekologicznej i mamy nadzieję, że tę pierwszą wspólną z ALDI akcję uda nam się w przyszłości kontynuować – komentuje Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja. - Doceńmy wszystkich tych ludzi, instytucje i firmy, którzy nieustannie wspomagają nasze wspólnoty i środowisko naturalne. Dziękuję im bardzo za zaangażowanie - dodaje Jacek Bożek.
 
Inauguracja 17. Święta Drzewa odbędzie się w Warszawie, w Służewskim Domu Kultury, 10 października (czwartek) o godz.11.30. W programie m.in. sadzenie drzew owocowych – jabłoni, śliw i wiśni japońskich. Klub Gaja wraz z partnerami organizuje “Święto Drzewa” także w Sosnowcu (3.10.), Katowicach (16.10), Bielsku-Białej (18.10), Ustroniu (21.10) i Krakowie (23.10). Program jest jedną z najbardziej znanych ekologicznych inicjatyw. W jego ramach na przestrzeni lat posadzono już niemal milion drzew i zebrano blisko  5 tysięcy ton makulatury.  Dzięki tej współpracy ALDI zasadzi 2800 drzew na terenie Śląska.
 
- Fakt, że realizatorem akcji będzie doświadczony w tym obszarze Klub Gaja we współpracy z Lasami Państwowymi daje nam  pewność, że akcja przyniesie długofalowe efekty i w sposób programowy pozytywnie wpłynie na środowisko - komentuje Hubert Iwanowski, Z-ca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR z ALDI Polska.
 
Misją Klubu Gaja jest ochrona i zachowanie środowiska naturalnego oraz ochrona praw i dobrostanu zwierząt. Już od 30 lat Gaja angażuje Polki i Polaków w realne działania wspierające środowisko, realizuje długofalowe programy i kampanie, które przynoszą konkretne korzyści dla przyrody i zwierząt. Z inicjatywy Klubu Gaja w Polsce wprowadzono ustawę o ochronie zwierząt oraz nowelizację ustawy, dzięki której ryby hodowlane – w tym karpie (kampania „Jeszcze żywy KARP”) – podlegają takiej samej ochronie, jak wszystkie kręgowce (2009). „Zaadoptuj rzekę” to z kolei program, w ramach którego zaadoptowano i otoczono opieką  ponad 770 rzek i akwenów w ponad 1540 miejscach. Współpraca z Klubem Gaja to kolejny rozdział w działaniach CR na rzecz ekologii i społeczności lokalnych sieci sklepów ALDI.

Źródło: PRart Media

Oceń artykuł:
Komentarze ( 0 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0