STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Poniedziałek, 6.04.2020 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

Mali podróżnicy odkryją tajemnice Danii w Galerii Kazimierz

22.11.2019 15:36:10

Warsztaty kreatywne z klocków Lego, czytanie baśni Hansa Christiana Andersena czy podstawy sztuki hygge, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez Galerię Kazimierz. W najbliższy weekend w ramach kolejnej odsłony akcji pod hasłem „Mały Kazimierz dla Małych Odkrywców”, wszystkie dzieci poznają ciekawostki i zwyczaje mieszkańców Danii.

Po niezwykłej podróży po Stanach Zjednoczonych, w którą krakowskie centrum handlowe zabrało swoich najmłodszych klientów w październiku, przyszedł czas na odkrycie wyjątkowego kraju naszego kontynentu. Tym razem w dniach 23-24 listopada dzieci przeniosą się do malowniczej Danii, uznawanej za jedno z najbardziej ekologicznych państw Europy. Kraj ten jest pełen niespodzianek, a jego mieszkańcy od lat uchodzą za najszczęśliwszy naród na świecie.

Zagadkę szczęścia Duńczyków pozwolą poznać animatorzy Galerii Kazimierz, którzy przybliżą najmłodszym w przystępny sposób filozofię czerpania radości z codziennych czynności, zwaną hygge. Dzięki tym warsztatom maluchy dowiedzą się, jak istotne w życiu są bliskie relacje z najbliższymi i rówieśnikami.


Podróż po Danii będzie też pełna zabawy. Dla dzieci zostanie przygotowany specjalny kącik pełen uwielbianych przez nich klocków Lego. To w nim mali konstruktorzy będą mieli szansę stworzyć wspólnie okazałe budowle i dowiedzieć się wszystkiego na temat tych niezwykłych klocków, które powstały prawie sto lat temu.


Animatorzy przeniosą też małych odkrywców to tajemniczego świata Hansa Christiana Andersena, autora uwielbianych od pokoleń baśni m.in.: „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”, „Królowa Śniegu” „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Brzydkie kaczątko” i wielu innych. Po zapoznaniu się z dziełami pisarza, maluchy wezmą udział w zabawie kalambury, w której zadaniem będzie odegranie postaci z najpopularniejszych dzieł duńskiego pisarza.


Każdego dnia na uczestników wydarzenia czekać będzie słodki poczęstunek, który umili im wspólnie spędzony czas w krakowskim centrum handlowym.


Podróż po Danii będzie trzecią odsłoną tegorocznej edycji akcji „Mały Kazimierz dla Małych Odkrywców”, która dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jej celem jest poszerzenie wiedzy w najbardziej atrakcyjny sposób, poprzez łączenie nauki i zabawy.


Warsztaty Mały Kazimierz odbędą się w pasażu Galerii i trwać będą w godz. 12-18.


W grudniu mali turyści wyruszą w ekscytującą podróż do mroźnej Laponii, w której między innymi znajduje się dom i fabryka zabawek Świętego Mikołaja.

Źródło: DNA Group


Oceń artykuł:
Komentarze ( 0 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0