STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Poniedziałek, 6.04.2020 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

Wirtualna rzeczywistość w kampanii Militaria.pl

31.08.2016 10:15:18

Sieć Militaria.pl wkroczyła do świata wirtualnej rzeczywistości. W swojej najnowszej kampanii reklamowej wykorzystała m.in. filmy 360, czy znanych polskich influencerów. Przedstawienie oferty związanej ze strzelectwem, samoobroną i outdoorem, nabrało zupełnie nowego znaczenia.

Kampania została stworzona we współpracy z wrocławską firmą Virtuality360, tworzącą filmy i aplikacje oraz wykorzystującą wirtualną rzeczywistość. Przygotowaliśmy z Militaria.pl unikalną na skalę Polski i świata, kompleksową kampanię, w której korzystamy z VR. W ramach działań wykorzystaliśmy filmy 360, filmy na YouTube, specjalnie opracowany landing page’a, Facebook’a, Twitch’a, dwóch bardzo popularnych youtuberów gamingowych, gogle kartonowe, plastikowe oraz eventy. Całość została spięta w spójny koncept gdzie każdy z wybranych kanałów uzupełnia się i zwiększa zasięg całej kampanii - mówi Jakub Korczyński, prezes firmy Virtuality360.

W przypadku kampanii, gdzie jednym z głównych celi jest popularyzacja naszej marki, podział na online/offline ma mniejsze znaczenie. Tego rodzaju kampanii nie porównujemy, ani nie zestawiamy bezpośrednio ze spersonalizowanym marketingiem (np. e-mail), czy standardowymi reklamami w mediach. Specyfika tutaj jest zupełnie inna, szczególnym wyróżnikiem jest możliwość oglądania filmu z wykorzystaniem gogli i większego zaangażowania w oglądany materiał. Nie liczymy tu na bezpośrednie wygenerowanie sprzedaży. Celem tej kampanii było pokazanie naszej marki i jednej z kategorii (Air Soft Gun) z wykorzystaniem najnowszych technologii
– dodaje Marek Prudel, project manager z Militaria.pl.

Przy tworzeniu filmu 360 udział wzięło aż 30 osób, które odgrywały role głównych bohaterów, bądź statystowały przy poszczególnych scenach. Ważną część zespołu stanowili również czołowi polscy gamingowi youtuberzy, czyli UrQueeen oraz Piotr „izak” Skowyrski, który może pochwalić się ponad milionem subskrypcji na YouTube, a szczególnie głośno zrobiło się o nim po tym, jak w SPORT.TVP.PL komentował towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Holandią. Samo nakręcenie filmu 360 to za mało. Kluczowy jest pomysł na późniejszą dystrybucję treści, a w tym pomóc nam mają m.in. znani polscy youtuberzy. Ponieważ w zespole Virtuality360 jest sporo osób wywodzących się z eCommerce i e-marketingu mamy mnóstwo pomysłów jak skutecznie rozpropagować dany film czy też aplikację - tłumaczy Korczyński.

VR to świeży temat obok którego nie da się przejść obojętnie. Dzięki tej technologii możemy być w samym centrum akcji i zdecydowanie mocniej przeżywać to co widzimy, w porównaniu do oglądania zwykłego filmu. W przypadku tej kampanii zależało nam na pokazaniu, głównie młodszemu odbiorcy, zainteresowanemu “gamingiem”, tego jak emocjonująca może być tzw. „strzelanka”, czyli potyczka z wykorzystaniem ASG (Air Soft Gun). Pokazujemy graczom, że rozgrywka w terenie, na świeżym powietrzu, może być doskonałą alternatywą i/lub uzupełnieniem gier komputerowych. Mix narzędzi wykorzystany w tym celu, czyli najnowsza technologia, YouTube, Twitch, influencerzy to kombinacja, która pozwala zaangażować młodych odbiorców. Pozytywne efekty unikalnej kampanii obserwowaliśmy już pierwszego dnia – subskrypcje naszego kanału na YouTube podskoczyły, ponieważ widzowie chcieli mieć pewność, że nie ominą ich kolejne części. Mamy głęboką nadzieję, iż nasza kampania przełoży się na popularność ASG w Polsce – mówi Marek Prudel.

Technologia Virtual Reality jest coraz chętniej wykorzystywana przez kolejne znane polskie marki. Wszystko po to, aby osiągnąć cele wizerunkowo - marketingowe, zdobyć nowych użytkowników, ale także przedstawić następne propozycje stałym klientom. Myślę, że kampania, którą przygotowaliśmy jest naprawdę unikalna i wyznaczy pewien kierunek w polskim e-marketingu z wykorzystaniem VR - zakończył Jakub Korczyński z Virtuality360.

Źródło: Virtuality360


Oceń artykuł:
Komentarze ( 0 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0