STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Czwartek, 24.05.2018 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: News Z branży

Jak młodzi szukają pracy w pierwszym półroczu 2017?

18.05.2017 11:06:47

73% studentów i absolwentów chce znaleźć pracę w ciągu maksymalnie 3 miesięcy. Aż 94% młodych szuka zatrudnienia zgodnego z kierunkiem studiów. Zobacz, jak pokolenia Y i Z radzą sobie na rynku pracy. Pobierz bezpłatny raport “Młodzi na rynku pracy - Absolvent Talent Days wiosna 2017”.

Jak młodzi odnajdują się na rynku pracy? Jak i gdzie szukają zatrudnienia, czego oczekują od przyszłego pracodawcy? Zapytaliśmy o to grupę 1000 studentów i absolwentów, którzy wiosną 2017 roku wzięli udział w Absolvent Talent Days, największych targach pracy, praktyk i staży w Polsce. Czego dowiedzieliśmy się o najmłodszych kandydatach?


Studenci i absolwenci z pokolenia Y i Z poszukują pracy, która będzie dla nich wyzwaniem i okazją do rozwoju. są pewni swoich kwalifikacji i chcą się rozwijać zgodnie z wybraną ścieżką kariery. Wierzą w swoje możliwości i z pewnością poruszają się po rynku pracy. Zdecydowana większość, aż 94% młodych szuka zatrudnienia zgodnego z kierunkiem studiów, 73% chce znaleźć pracę w ciągu najbliższych 3 miesięcy, a kolejne 14% liczy na podpisanie umowy w ciągu maksymalnie pół roku.


Najmłodsi studenci, którzy jeszcze nie ukończyli nauki, deklarują, że z chęcią rozpoczną praktykę lub staż. Zdecydowana większość absolwentów liczy na znalezienie pracy na stanowisku młodszego specjalisty. Bardziej doświadczeni kandydaci, którzy mają już pierwsze doświadczenia zawodowe, poszukują pracy na wyższych stanowiskach, także kierowniczych. Niewielki procent studentów nie wyklucza pracy fizycznej.


Gdzie młodzi szukają pracy?


Młodzi studenci i absolwenci świetnie odnajdują się w komunikacji online’owej, jednak możliwość bezpośredniego kontaktu z przyszłym pracodawcą jest dla nich bardzo ważna. Przejawia się to rosnącym zainteresowaniem, jakim cieszą się Absolvent Talent Days, największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce. Wiosną 2017 roku odnotowano aż 10% wzrost liczby uczestników tego wydarzenia. Aż 40 000 młodych studentów i absolwentów szukało zatrudnienia na targach w ośmiu miastach w Polsce. Co więcej, średnio 20% uczestników powraca na Absolvent Talent Days w kolejnych sezonach, co pokazuje, jak dużą popularnością cieszą się tego typu wydarzenia.


Co sprawia, że coraz więcej młodych przychodzi na targi pracy, praktyk i staży?


90% uczestników wiosennych Absolvent Talent Days zadeklarowało, że przyszło na targi, aby poznać aktualną ofertę praktyk i pracy, a 66% aby bezpośrednio porozmawiać z przyszłym pracodawcą. 30% zainteresowało się bezpłatnymi szkoleniami i warsztatami. W strefie szkoleniowej Absolvent Talent Days przeprowadzonych zostało aż 100 otwartych debat i certyfikowanych szkoleń career building, skupionych wokół tematyki rekrutacji i umiejętności miękkich. Gwiazdami wiosennej edycji Absolvent Talent Days byli Łukasz Jakóbiak, obecnie najbardziej pożądany prowadzący w Polsce oraz Włodek Markowicz z vloga Lekko Stronniczy. W debatach uczestniczyła także Saszan, Andrzej Tucholski i Bartosz Adamski z Masterchefa - młodzi zdolni, którzy pokazują, że pasja i pomysł na życie to bardzo dobry punkt wyjścia do budowania kariery.


Badanie przeprowadzone zostało na grupie 1000 uczestników największych w Polsce targów pracy, praktyk i staży - Absolvent Talent Days
, w dniach 25-28 kwietnia 2017 roku. Wśród osób ankietowanych byli studenci i młodzi absolwenci.

Pobierz bezpłatny raport: https://www.talentdays.pl/podsumowanie-wiosna-2017/
Organizator badania: https://www.talentdays.pl/

Źródło: Absolvent

 


Oceń artykuł:
Komentarze ( 0 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0