STARTUJ Z NAMI
 
Dziś jest: Wtorek, 31.03.2020 r

POLECAMY

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

PROMOCJA W WYSZUKIWARKACH

ANKIETA

JESTEŚ TUTAJ:

Newsline.pl: Wywiady

O Intranecie

Arkadiusz Michno
Arkadiusz Michno

Dlaczego tak ważna jest dobra komunikacja w firmie?
 
Przede wszystkim dlatego, że pracownicy mają równie istotne potrzeby komunikacyjne co klient zewnętrzny. Po drugie badania wykazują istnienie silnego związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy dobrą komunikacją wewnętrzną, a zwiększeniem zaangażowania pracowników. To powoduje, iż właściwie realizowana komunikacja wewnętrzna zwiększa wydajność, ogranicza problemy komunikacyjne, motywuje.
 

Jednym z narzędzi komunikacji wewnętrznej jest intranet. Jakie efekty daje jego posiadanie?
 
Intranet wdraża się po to, by usprawnić przepływ informacji w organizacjach. Umożliwia on wprowadzenie spójnej polityki komunikacji, a także pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki lepszej dystrybucji informacji - efekty są więc jak najbardziej wymierne i mierzalne. Daje również możliwość lepszej integracji zespołu poprzez tworzenie „ludzkiej twarzy” organizacji.
 
Jakich rad udzieliłby Pan tym, którzy myślą o wdrażaniu intranetu?
 
Przede wszystkim muszą pozyskać wsparcie i zaangażowanie zarządzających organizacją. Następnie powinni określić swoje wizje i oczekiwania, i poddać je pod weryfikację doświadczonemu zespołowi wdrożeniowemu. Istotnym punktem jest również przekonanie do systemu wszystkich jego beneficjentów oraz ich przeszkolenie. Z uwagi na fakt, iż intranet jest bardzo podobny do firmowego serwisu www, w obydwu przypadkach należy spowodować, by użytkownicy z chęcią do niego wracali. Już na początku trzeba określić i opracować rozwiązania, które będą zachęcać do powrotu. I na koniec niezwykle ważna rzecz. Należy pamiętać, że projekt nigdy nie jest skończony – stąd tak istotna wydaje się analiza konkurencji, trendów i strategii firmy tak, aby intranet maksymalnie był dopasowany do potrzeb jego odbiorców.
 

Wasza firma często realizuje projekty intranetowe na zlecenie średnich podmiotów i dużych korporacji. Jaka jest obecnie świadomość menedżerów w zakresie zarządzania z wykorzystaniem tego narzędzia? Czy już widzą swoją szansę, czy nadal mają opory?
 
Z całą pewnością jest coraz lepiej. Ostatnimi czasy "boom" przeżywały aplikacje CRM, ERP, MRP - czyli wszystko, co związane ze sprzedażą, produkcją, logistyką, magazynowaniem. Obecnie, menedżerowie zaczynają dostrzegać również potrzebę organizacji pracy wewnątrz firmy, jako istotny element przewagi konkurencyjnej.
 
W tym względzie sytuacja znacznie się poprawiła. Oczywiście, Intranet nie jest jeszcze tak popularnym i krzykliwym hasłem jak np. CRM, ale jest coraz lepiej z każdą chwilą.


Arkadiusz Michno jest Dyrektorem Generalnym Ideo Sp. z o.o. 

www.ideo.pl

Oceniono na 4.7 pkt
Komentarze ( 2 )
Skomentuj »
Nick: *
Tytuł: *
Treść: *
 
Kod z obrazka: *
Re:
12.03.2008 21:04:34
Re:
09.12.2007 09:20:01

POLECANE WYDAWNICTWA

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLINE POLECA

SZKOLENIA

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka Cookies
powered by edito cms
realizacja ideo,
0