STARTUJ Z NAMI
Dziś jest: Czwartek, 11.03.2010 r

POLECAMY

NEWSLINE POLECA

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

REKLAMA

Promocja w wyszukiwarkach

ANKIETA

Nowa odsłona Złotych Spinaczy
30.07.2009 15:28:33

Rozpoczyna się konkurs „Złote Spinacze 2009” organizowany przez Związek Firm Public Relations. Konkurs został w tym roku rozbudowany o nowe kategorie. Jury wyłoni najlepsze kampanie PR w piętnastu, a nie jak dotychczas w dziewięciu kategoriach.

 

Po raz pierwszy projekty będzie można zgłaszać w takich specjalizacjach jak: „launch nowego produktu, usługi lub firmy” , „PR miejsca, miasta lub regionu” oraz „kreatywność”, „efektywność” i „PR on-line”. Wyróżnione zostały również dwa profile eventów: komercyjny i społeczny. Zdecydowaliśmy się na utworzenie nowych kategorii konkursowych ze względu na rosnącą z roku na rok liczbę projektów zgłaszanych do rywalizacji. W ubiegłym roku do Złotych Spinaczy wpłynęła rekordowa liczba 103 zgłoszeń. W niektórych specjalizacjach rywalizowało ponad dwadzieścia projektów, wszystkie na bardzo wysokim poziomie – mówi Paweł Trochimiuk, prezes ZFPR.  Dodatkowo powstały kategorie specjalne, które mają wyróżnić najbardziej kreatywne pomysły, najbardziej efektywne kampanie oraz takie, które odznaczyły się zastosowaniem w komunikacji Internetu i nowych mediów.

 

Pełna lista kategorii wygląda następująco:

 

KATEGORIE GŁÓWNE:


1. PR korporacyjny: projekt budujący lub wzmacniający wizerunek firmy lub instytucji.
 

2. PR produktu: projekt budujący lub wzmacniający wizerunek produktu lub usługi.
 

3. Kampania edukacyjna: projekt nastawiony na osiągnięcie celu edukacyjnego realizowany przy zaangażowaniu i udziale marki, produktu, usługi, firmy lub instytucji.
 

4. Komunikacja antykryzysowa i/lub komunikacja kryzysowa: projekt mający na celu przeciwdziałanie trwającemu lub potencjalnemu kryzysowi dotyczącemu firmy, produktu lub usługi.
 

5. Public Affairs i Lobbying: projekt kampanii polegającej na komunikacji z szeroko pojętym otoczeniem społecznym, politycznym i legislacyjnym, mającej na celu zmianę nastawienia, wywarcie presji, zmiany legislacyjne.
 

6. Kampania społeczna: kampania wspierająca realizację ważnych celów społecznych, niezorientowana na budowę wizerunku marki, produktu, usługi, firmy lub instytucji.
 

7. Komunikacja wewnętrzna: projekt, którego celem jest tworzenie, utrwalanie lub zmiana postaw, jak również komunikowanie zmian wewnątrz organizacji.
 

8. Event komercyjny: wydarzenie lub cykl wydarzeń budujących lub wzmacniających wizerunek firmy, produktu lub usługi.
 

9. Event społeczny: wydarzenie lub cykl wydarzeń budujących lub wzmacniających wizerunek instytucji publicznych lub NGO, zwracających uwagę na ważne cele lub problemy społeczne.
 

10. Launch nowego produktu, usługi lub firmy: projekt budujący wizerunek i rozpoznawalność nowego produktu, usługi lub wprowadzanej na rynek firmy.
 

11. Corporate Social Responsibility: projekt realizujący cele w zakresie odpowiedzialności społecznej firm lub instytucji. Społeczną Odpowiedzialność Biznesu określa się jako koncepcję, dzięki której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.
 

12. PR miejsca, miasta lub regionu: projekt, którego celem jest budowa wizerunku i promocja miejsca, miasta lub regionu.

 

KATEGORIE SPECJALNE:


1. Kreatywność: najbardziej nowatorski i kreatywny pomysł.
 

2. Efektywność: projekt, który zgodnie z założonymi celami, odznaczył się największą skutecznością i efektami w postaci udokumentowanego wzrostu sprzedaży, rozpoznawalności marki, zmiany postaw lub liczbą publikacji.
 

3. PR on-line: projekt, który odznaczył się najlepszym wykorzystaniem Internetu i nowych mediów

 

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i inne informacje na temat konkursu „Złote Spinacze 2009” można znaleźć na stronie internetowej: www.zfpr.pl. Nad tajnością głosowania i zgodnością konkursu z regulaminem czuwa firma doradcza KPMG, oficjalny partner konkursu. Kalendarium najważniejszych terminów konkursu:

 

  • 26 sierpnia – pierwszy termin zgłaszania projektów
  • 2 września – drugi i ostateczny termin zgłaszania projektów
  • 8 października – ogłoszenie wyników pierwszego etapu i listy nominowanych projektów
  • 20 października – nadsyłanie przez finalistów dokumentacji dodatkowej
  • 24 listopada – uroczyste ogłoszenie wyników i gala finałowa

 

*****
Związek Firm Public Relations powstał w styczniu 2001 roku jako reprezentacja branży profesjonalnych usług PR w Polsce i aktualnie zrzesza 31 agencji. Jest członkiem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i Międzynarodowej Organizacji Konsultantów do Spraw Komunikacji. Posiada także porozumienie o współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Public Relations. Celem działalności Związku jest ochrona praw i interesów zrzeszonych w nim członków, reprezentowanie ich wobec organów państwowych i instytucji, umacnianie pozycji zawodu Public Relations oraz edukacja i rozpowszechnianie wiedzy na temat PR. Obszarem szczególnego zainteresowania Związku jest budowanie profesjonalnego dialogu między branżą PR i mediami. ZFPR realizuje badania na temat relacji między tymi dwoma środowiskami, organizuje spotkania konsultantów PR z czołowymi dziennikarzami i prezentuje mediom studia przypadków PR. Związek jest organizatorem PR FORUM - dorocznej konferencji poświęconej branży PR oraz konkursu „Złote Spinacze”, promującego najlepsze projekty z dziedziny PR. ZFPR prowadzi również szkolenia na podstawie programu London School of Public Relations.

 

źródło: ZFPR

ZALOGUJ SIĘ

NEWSLETTER

Zapisz się na darmowy newsletter. Najnowsze informacje z branży PR.

WYDARZENIA

BLOGSFERA NEWS

GIEŁDA PRACY

Zapraszamy na

SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNI:

Newsline.pl 2007. Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by cms edito
realizacja ideo,